Menüü
Lapsekingades investor

Kuidas ma sain teada, mis asi on “rahatarkus”

Nagu ma oma varasemas sissejuhatuses ( https://kristakarik.ee/sissejuhatus-ehk-investoriks-ei-sunnita/ ütlesin, ma ei teadnud mida head oma elult tahta või kuhu suunas liikuda. Tundsin kohutavat rahulolematust kõige suhtes.

2018 novembris sattusin täiesti juhuslikult Starfish Academy poolt korraldatud koolitusele- “ Miks ei ole vaja raha, et saada kinnisvaramaaklerist investoriks“. See tundus algselt täiesti jabur, sest mis mõttes saab üldse midagi ilma rahata teha. Kui ma millestki muust seal koolitusel aru ei saanud, siis seda mõistsin nüüd küll, et oi, kui palju olen ma ise häid võimalusi maha maganud. Miks ma magasin võimalused maha?

Sest ma ei teadnud ja ma ei osanud vajalikku keelt, mul polnud aimugi, mis moodi asjad käivad ja loomulikult ei olnud mul oma teada raha, millest midagi teha oleks saanud. Aga eelkõige rõhutan ma seda, et kui SA EI OSKA RAHAKEELT, siis sa ei saagi osata ära tunda õigeid võimalusi, isegi kui need on sul nina all olemas.

Eks see koolitus oli veidike ka nagu reklaam selle ettevõtte teistele järgnevatele koolitustele, aga millegi pärast ma tundsin, et ei ole palju maksta ka järgneva kursuse eest- „Rahalise intelligentsuse intensiivkursus“.

Kas te mäletate seda tunnet, kui olite koolis “ loll nagu lauajalg“? Ausalt öeldes, ma igakord ei saa aru, kust need võrdlused tulevad, aga praegusesse konteksti sobib küll. Mul ikka vahel oli selliseid helgeid hetki koolis ja no nüüd sellel kursusel, ütleme siis nii, et lauajalg on ikka ilmselt minuga võrreldes väga tark.

Ma pole kindel, kas mul imestusest mingil hetkel õnnestus suu kinni ka panna või vaatasingi kogu asja pealt suu ammuli. Teate, ausalt, loll on ikka loll olla. Nutt tuleb lihtsalt peale, et on võimalik mitte midagi rahast, ajast ja investeerimisest teada.

„Oravarattast“ olete kuulnud või teate, mis asi see üldse on või cashflow mäng või ajaline vabadus või rahaline vabadus? Kas sa tead, et maksustatakse kõrgepalgalisi, aga mitte rikkaid? Kas sa tead, kas sinu kodu on sinu vara või on see tegelikult kohustus? Mis asi on passiivne tulu? Kas olete teinud kunagi omale rahalise vabaduse plaani, mida alustad oma kulude, tulude, varade ja kohustuste kirja panekuga? Oled sa üldse osanud endalt neid küsimusi kunagi küsida?

Siin ma nüüd olen, 2 aastat hiljem targutamas, aga ma siiralt arvan, et ma pole ainuke, kes on mingil ajahetkel sellises kohas nagu mina ja mine tea, võib olla on see jutt kellelegi vajalik.

Peale paari esimest koolituse tunnikest, kui mul oli endiselt suu ammuli, jõudis minu juurde see ilmutus ja teadmine, mida ma tahan. Sõnastasin selle enda jaoks piisavalt selgelt- ma saan minna ükskõik mis ajal sinna, kuhu ma soovin, ilma, et ma peaksin muretsema, et ma jään siis rahatuks. Ma ei tea, miks mul sellest aru saamine nii kaua aega võttis või miks ma ei osanud seda sõnadesse panna, aga ma lihtsalt ei teadnud, mis asi on passiivne tulu. See oli hetk, kus tuli mu taipamine ja suur himu lugeda, lugeda ja saada infot asjade kohta, millest ma mitte midagi ei tea.

Mida ma ise nüüd tean? Kui sa ei tea kust alustada, siis püüa esmalt leida kedagi, kes teab kedagi või on ise kursis selle teemaga või oskab sind juhatada õigele teele. Ilma kellegi kaasabita tundub selle teekonna alustamine päris keerukas. Osta raamatuid, loe, käi kursustel, liitu gruppidega ja lihtsalt ahmi võimalikult palju sind huvitavat infot.

Mina jätkasin Starfish Academys, kust ma võtsin ka kolmanda kursuse- „Rahalise intelligentsuse kursus edasijõudnutele“. Lugesin ja lihtsalt rääkisin sellel teemal. Ja teate mis selgus, mu ümber on päris palju inimesi, kes vaikselt samamoodi toimetavad selle kallal, aga sa lihtsalt ei teadnud seda, sest sa ei osanud küsida, veel vähem, sa polnud ju sellest isegi huvitatud.

Minu lemmik lektüüri kuuluvad järgmised raamatud: George S. Clason „ Babiloni rikkaim mees“, sellest ma tegelikult alustasin. Napoleon Hill „Mõtlemist muutes rikkaks“, John C.Maxwell „15 hindamatut kasvuseadust“, Tõnu Toompark, Evi Hindpere „ Korter üürile- närvesööv hobi või rikkuse allikas“ ja minu kindel lemmik, mida lugesin 2 korda järjest väikeste vahedega, MJ Demarco „Miljonäri kiirtee“

Olin astunud oma rahatarkuse esimesed sammud. Kuidas mul edasi läks saate lugeda juba järgmisest postitusest- https://kristakarik.ee/tahtmine-on-taevariik-saamine-on-iseasi/